Potřebujete poradit?

Petra Vitinová

Po - Pá:
9:00 - 17:30

Tel: 777 779 226

E-mail: info@euagency.cz

Tipy pro rychlejší učení

 

Mějte plán

V první řadě je důležité zhodnotit čas, který máme k dispozici. Určete se přibližný čas na předmět nebo danou maturitní otázku a rozvrhněte si tak plán na dané časové období. Snažte se tento plán dodržovat a zbytečně jej nenavyšujte. Sami znáte své maximum, a pokud se budete přemáhat, nebude učení již tak efektivní.

 

Studujte naplno

V současné době je velkým „žroutem“ času hlavně internet. Je samozřejmé, že je také dobrou možností, kde získat informace potřebné k učení, ale zároveň obsahuje spoustu dalších lákadel, které mohou narušit vaše soustředění. Pokud se současně učíte a s někým píšete, nemůžete pracovat efektivně. Je mnohem lepší věnovat studiu skutečné dvě hodiny vašeho času a pořádně se soustředit než věnovat vašemu studiu jen část pozornosti. Za odměnu se můžete zase na čas připojit k sociálním sítím nebo messengerům.

 

Najděte si vhodné místo k učení

Najděte si své místo, kde nebudete při učení rušeni jak internetem ani okolními vlivy. Pokud třeba vyrazíte do knihovny, či školní studovny, budete mít sami vnitřní pocit, že byste se měli opravdu učit.

 

Provádějte pravidelně rituál obnovy soustředění

Je vhodné si dát každé dvě hodiny jakýsi rituál obnovy soustředění. Tím může být například krátká procházka, svačinka nebo cvičení.

 

Odměňujte se za vykonanou práci

Je potřebné se nějak motivovat, proto si slibte malé odměny za vaše studijní úspěchy. Může být ve formě většího odpočinku, posezení s přáteli nebo film.

 

Někdy důkladně znamená lépe a rychleji

Důkladnější a souvislé učení Vám pomůže látku více pochopit. Efektivnější je určitě pár knížek z povinné literatury přečíst, než se nabiflovat krátký odstavec obsahu knihy. Určitě tím i více zkoušející oslníte.